Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.01.2018, 21:49

Samsung si ľudí z Voderád ponechá

Juhokórejský výrobca v minulosti opakovane čerpal štátne dotácie. Problémy mu však má robiť zložitá situácia na trhu práce.

Samsung si ľudí z Voderád ponechá
Zdroj: Peter Mayer

O čom sa pred dvomi týždňami iba šepkalo, sa stalo realitou. Zmeny v juhokórejskom Samsungu na Slovensku sa začínajú uskutočňovať. Podľa informácií, ktoré priniesol denník SME, sa schyľuje k ukončeniu výroby v jednej z dvoch fabrík Samsungu, konkrétne v tej menšej vo Voderadoch.


Dôvodom zmeny má byť hlavne problematická situácia na pracovnom trhu, ktorú výrobné spoločnosti znášajú s ťažkosťami.

Zamestnanci zostávajú
Obe prevádzky na výrobu obrazoviek, menšia vo Voderadoch neďaleko Trnavy a väčšia v Galante, sú známe tým, že v nich pracuje množstvo zahraničných zamestnancov, hlavne zo Srbska, z Rumunska a Bulharska.

Spoločnosť momentálne nečerpá žiadne štátne dotácie, Samsungu preto v zatvorení fabriky nič nebráni. Hlavným dôvodom je podľa výrobcu reorganizácia výroby.

Štátny tajomník ministerstva práce Branislav Ondruš pre HN potvrdil, že Úrad práce v Trnave dostal informáciu priamo zo Samsungu a situáciu monitoruje. Zamestnanci dostali ponuku na presun pracoviska a ministerstvo spolu s úradom práce teraz čakajú na to, či zamestnanci ponuku prijmú. Samsung vraj dokáže ponúknuť prácu všetkým interným zamestnancom. Autobusy, ktoré ich vozili do Voderadov, presmerujú do Galanty a ponúkajú tiež ubytovanie tým pracovníkom, ktorí ho mali aj dosiaľ.

Závod vo Voderadoch má ročný obrat 63 miliónov eur a zam

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.