Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2018, 00:00

Spôsobuje káva rakovinu? Kalifornia chce varovné nápisy

Spôsobuje káva rakovinu? Kalifornia chce varovné nápisy
Zdroj: Reuters

Kalifornské kaviarne zaplavia varovné nápisy. Texty budú upozorňovať na to, že káva obsahuje aj akrylamid, ktorý môže spôsobiť rakovinu. Tabuľky s upozornením žiada nezisková organizácia CERT. Časť predajcov kávy sa však bráni a tvrdí, že v káve je len zanedbateľné množstvo akrylamidu, a naopak, že pozitívne vplyvy kávy prevažujú nad rizikami.


Káva je zdravý nápoj
Podľa americkej neziskovky CERT (Rada pre vzdelanie a výskum v oblasti toxikológie) kaviarne, ako napríklad Starbucks či 7-Eleven, nedostatočne varujú svojich zákazníkov o účinkoch akrylamidu a porušujú tým zákon o bezpečnej pitnej vode a toxických látkach. CERT tvrdí, že podniky musia poskytnúť zákazníkom jasné a viditeľné varovanie o prítomnosti látok v ich produktoch, ktoré môžu ovplyvniť zdravie

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.