Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.02.2018, 00:00

Košice prišli o bázu Wizz Airu a tri destinácie

Maďarské aerolinky zrušili bázu aj v Prahe. Expandujú vo Viedni.

Košice prišli o bázu Wizz Airu a tri destinácie
Zdroj: Reuters

V júni by to boli presne tri roky, čo maďarská nízkonákladovka Wizz Air otvárala svoju jedinú bázu na Slovensku. Tretieho výročia svojej základne v Košiciach sa však tamojšie letisko nedočká. Vedenie aeroliniek sa rozhodlo, že svoj jediný bázovaný Airbus z Košíc stiahne.

So zrušením bázy súvisí aj koniec troch zo štyroch pravidelných liniek. Z metropoly východu sa tak od mája nebude lietať do nemeckého Kolína, britského Doncasteru a izraelského Tel Avivu. Ostane len každodenná linka na londýnske letisko Luton.

Dopyt sa mení
Vedenie spoločnosti zmeny na košickom letisku týkajúce sa upravovania siete liniek odôvodňuje meniacim sa dopytom cestujúcich. „Po dôkladnom zvážení sme sa rozhodli upraviť plán našich liniek v Košiciach a presunúť kapacity na iné linky s vyšším dopytom v sieti Wizz Airu,“ tvrdí George Michalopoulos, obchodný riaditeľ aeroliniek. To, že za stiahnutím jediného lietadla Wizz Airu je optimalizácia báz spoločnosti, potvrdil pre HN aj Stanislav Szabo, člen predstavenstva letiska Košice. Možnosť zníženého dopytu vidia za rušením bázy aj odborníci. „Vždy rozhodujú peniaze a vyťaženosť lietadiel. Každá spoločnosť si rozmyslí, či bude udržiavať linky, kt

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.