Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2018, 00:00

Firma skúša lietajúce taxi. Podporuje ju Intel aj Toyota

Hybridné lietadlo má 12 rotorov.
Zdroj: Reuters

Ďalšia spoločnosť sa pustila do vývoja lietajúceho taxíka. Startup Joby Aviation predviedol nový prototyp aj vplyvných sponzorov, ktorí do rozvoja lietajúceho dopravného prostriedku investovali sto miliónov dolárov. O lietajúce taxíky sa už dlhší čas zaujímajú aj spoločnosti Uber či Volocopter.

Testy na súkromnom letisku
Joby Aviation na začiatku januára oznámil, že 100 miliónov dolárov získal od rôznych investorov, vrátane spoločností Intel, Toyota alebo JetBlue. Peniaze budú spoločnosti pomáhať pri rozvoji prototypu lietajúceho taxi, ktoré sa podľa agentúry Bloomberg momentálne testuje na súkromnom letisku spoločnosti v severnej Kalifornii. Spoločnosť Joby Aviation založil v roku 2009 podnikateľ a vynálezca Joe Bena Bevirta. Ten oznámil denníku Santa Cruz Sentinel, že plánuje do svojho 120-členného tímu najať ďalších sto inžinierov, ktorí by navrhli a vybudovali funkčné letecké taxi. 

Na rozdiel od desiatok ďalších spoločností, kt

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.