13.02.2018, 00:00

Kryptomeny rastú. Vďaka pokojným trhom

Prvá kryptomena čelí množstvu obmedzení, čo pri znižovaní minulotýždňových strát nahráva konkurencii.

Kryptomeny a ich ceny sú v neustálom pohybe. Investori sú preto nútení ich denné výkyvy pravidelne sledovať.
Zdroj: Reuters

Paniku z poklesu kryptomien vystriedal pokoj súvisiaci s ich opätovným rastom. Nižšie ceny virtuálnych mien spôsobili, že široká verejnosť o ne zas prejavila záujem a rozhodla sa do nich investovať. Tie sa investorom odvďačili nárastom hodnoty.


Najpomalšie rastie tá najpopulárnejšia. Cena bitcoinu vzrástla o 20 percent na sumu viac ako 8,8 tisíca eur. Konkurenčné litecoin či ethereum včera doobeda zaznamenali zvýšenie svojej hodnoty až o 31 percent. Najvyšší percentuálny rast však dosiahol ripple, a to až 43 percent. V priebehu dňa však časť nárastu zmazali. Dôvodom malo byť oznámenie zákazu bankám obchodovať s digitálnymi menami v Thajsku.


Upokojenie situácie
Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, existuje pomerne silný vzťah medzi globálnymi finančnými trhmi a kryptomenami. Práve v čase, keď existovala na akciových trhoch panika, zachvátila čiastočne aj kryptomeny. Dôvodom bol výpredaj investorov, ktorí stratili dôveru v rast kryptomien. Pokles ich hodnoty sa pohyboval medzi 40 až 80 percentami.


Teraz sa situácia opäť otočila. „Nárast z posledných dní môžeme pripísať upokojeniu situácie na trhoch. Bitcoin je však stále nižšie od svojich vrcholov o viac ako 50 percent,“ ozrejmil Ronald Ižip, analytik Trim Kapitál. Dôvod, prečo bitcoin zaznamenáva nižší rast oproti konkurencii, je jednoduchý. Ako vysvetlil Ižip, bitcoin je prvá kryptomena a všetky ďalšie

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.