Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2018, 00:00

Kryptomeny rastú. Vďaka pokojným trhom

Prvá kryptomena čelí množstvu obmedzení, čo pri znižovaní minulotýždňových strát nahráva konkurencii.

Kryptomeny rastú. Vďaka pokojným trhom
Zdroj: Reuters

Paniku z poklesu kryptomien vystriedal pokoj súvisiaci s ich opätovným rastom. Nižšie ceny virtuálnych mien spôsobili, že široká verejnosť o ne zas prejavila záujem a rozhodla sa do nich investovať. Tie sa investorom odvďačili nárastom hodnoty.


Najpomalšie rastie tá najpopulárnejšia. Cena bitcoinu vzrástla o 20 percent na sumu viac ako 8,8 tisíca eur. Konkurenčné litecoin či ethereum včera doobeda zaznamenali zvýšenie svojej hodnoty až o 31 percent. Najvyšší percentuálny rast však dosiahol ripple, a to až 43 percent. V priebehu dňa však časť nárastu zmazali. Dôvodom malo byť oznámenie zákazu bankám obchodovať s digitálnymi menami v Thajsku.


Upokojenie situácie
Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, existuje pomerne silný vzťah medzi globálnymi finančnými trhmi a kryptomenami. Práve v čase, keď existovala na akciových trhoch panika, zachvátila čiastočne aj kryptomeny. Dôvodom bol výpredaj investorov, ktorí stratili dôveru v rast kryptomien. Pokles ich hodnoty sa pohyboval medzi 40 až 80 percentami.


Teraz sa situácia opäť otočila. „Nárast z posledných dní môžeme pripísať upokojeniu situácie na trhoch. Bitcoin je však stále nižšie od svojich vrcholov o viac ako 50 percent,“ ozrejmil Ronald Ižip, analytik Trim Kapitál. Dôvod, prečo bitcoin zaznamenáva nižší rast oproti konkurencii, je jednoduchý. Ako vysvetlil Ižip, bitcoin je prvá kryptomena a všetky ďalšie

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.