Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Od hollywoodskych castingov cez parlamentné lavice, športové tribúny a prehliadkové móla až po obyčajné kancelárie. Tam všade vpadla závratnou rýchlosťou lavína v podobe kampane proti sexuálnemu obťažovaniu a sexizmu. Nezastavila sa pred ničím. Hranicami ani pohlaviami. Zvlášť americká spoločnosť viac ako kedykoľvek predtým hľadí na vzťahy na pracovisku.

Povinné školenia
Niektoré spoločnosti v Spojených štátoch už kvôli tomu zmenili svoje vnútorné predpisy. Časť amerických právnych expertov dokonca naznačuje, že bude nutné v reakcii na terajšiu spoločenskú atmosféru zaradiť do firemnej kultúry povinné kurzy, a to naprieč profesijnou hierarchiou a všetkými odbormi. Pôjde o podobný typ ako školenia o bezpečnosti práce, ale zamerané budú na prevenciu sexuálneho obťažovania. Medzi spoločnosti, ktoré takéto kurzy alebo aspoň nejakú formu osvety už zaviedli, patrí napríklad televízna stanica Fox News a NBC alebo nadnárodný dopravný kolos Uber. V reakcii na množiace sa obvinenia zo sexuálneho obťažovania aj na konto zákonodarcov

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.