Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2018, 00:00

Britské Tesco má veľké plány. Chce byť ako reťazec Lidl

Reťazec sa rozhodol sústrediť na diskontný predaj

Britské Tesco má veľké plány. Chce byť ako reťazec Lidl
Zdroj: Reuters

Najväčší britský obchodný reťazec Tesco má podľa uniknutých informácií úmysel vyrukovať s novou vlastnou značkou predajní. Nové prevádzky by mali mať podobu diskontných predajní, tak ako to funguje v prípade reťazcov Lidl či Aldi. Vedenie Tesca tvrdí, že si už najalo nezávislých odborníkov, ktorí by tento projekt ohodnotili z hľadiska finančnej náročnosti.


Dôvodom na vytvorenie novej značky má byť aj fakt, že tržby konkurenčných diskontných reťazcov Lidl a Aldi rastú niekoľkonásobne rýchlejšie ako tržby britského maloobchodného lídra. Tesco podobný projekt zvažovalo už v minulosti. Pokusy mu však nevyšli, reťazec sa okrem iného obával, že by tým podkopal svoje postavenie na britskom trhu.

Nový vietor do plachiet
Informácia sa objavila tesne po tom, ako Tesco úspešne dokončilo akvizíciu s potravinami Booker. Na britskom domácom trhu má Tesco 28-percentný podiel na trhu. Stále je teda neohrozeným lídrom. V tesnom závese za ním sa držia Sainsbury´s, Asda a Morrisons. Lenže postupne svoj trhový podiel zvyšujú i Aldi a Lidl. Kým Lidl má na tamojšom trhu päťpercentný podiel, Aldi v priebehu posledných troch mesiacov získal 6,9-percentný podiel. Obom nemeckým obchodníkom sa pritom za toto obdobie tržby zvýšili približne o 16 percent, kým Tescu o necelé tri p

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.