Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2018, 22:30

Googlu agresívna inzercia zarába miliardy i škodí zároveň

Googlu agresívna inzercia zarába miliardy i škodí zároveň
Zdroj: Reuters

Google vytvára reklamy v aplikáciách pre smartfóny vo väčšom množstve než akákoľvek iná technologická spoločnosť. Ročné príjmy z nej sa šplhajú k 20 miliardám dolárov, čo z propagácie robí kľúčový biznis pre Alphabet, materskú spoločnosť Googlu.


Agresívna internetová reklama zakrývajúca viac než tretinu obrazovky či vyskakujúce pop-up okná už dnes však skôr škodia a Google na to začína reagovať.


Rastúce zisky
Ročný príjem reklamnej siete Googlu sa blíži k hodnote 20 miliárd dolárov. Je to teda rovnako dôležitá súčasť firmy ako napríklad jej hardware, cloudové služby či aplikácie, ktoré vyvíja.


Jedným z hlavných reklamných zdrojov Googlu bola dlhodobo jeho služba AdSense, ktorá od roku 2003 sprostredkováva jeho reklamu. Prevád

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.