Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2018, 15:20

Neznámy investor nakúpil Bitcoiny za 400 miliónov dolárov

  • Investor využil pád Bitcoinu a nakúpil digitálnu menu.
  • Bitcoin ožil aj vďaka uznaniu od regulátorov v USA a v Ázii.
Neznámy investor nakúpil Bitcoiny za 400 miliónov dolárov
Zdroj: Reuters

Riskuj alebo choď domov. To je zrejme heslo tajomného investora, ktorý tento mesiac investoval takmer 400 miliónov USD do najznámejšej digitálnej meny bitcoin.

Táto správa sa objavila po tom, ako sa Bitcoin spamätal z hrozivého pádu začiatkom roka a jeho kurz začal v uplynulých dňoch znova stúpať.

Hlavné digitálne meny stratili až 50 percent hodnoty na začiatku roka, pretože rozširujúce sa regulačné opatrenia a obavy o bezpečnosť investícií negatívne zasiahli tento trh. Zdá sa však, že sa situácia znova otočila.

Kurz bitcoinu už vzrástol o viac ako 60 percent od 6. februára, keď sa prepadol pod 6000 USD. Aktuálne sa pohybuje nad hranicou 11 tisíc USD, uvádza portál coinmarketcap.com.

Zdroj: coinmarketcap.com

​Pomohlo mu uznanie digitálnych mien zo strany úradníkov vo Washingtone.

​Jedným z dôvodov nárastu cien digitálnych mien sú ohlasy z USA, kde predstavitelia dvoch hlavných regulačných úradov pojednávali v Senáte, uvádza portál businessinsider.com.

V krátkosti sme sa z pojednávania dozvedeli, že americké regulačné úrady vidia meniaci potenciál v technológiách blokchain a v digitálnych menách. Vidia tiež narastajúci trh, ktorý potrebuje viac dohľadu.

Kto je neznámy investor?

"Nie sme si istí, kto bol ten veľký kupujúci," povedal Alex Sunnarborg, zakladajúci partner spoločnosti Tetras Capital. Mnohí však podľa neho využili pád Bitcoinu a nakúpili digitálnu menu, ktorá ožila aj vďaka uznaniu od regulátorov v USA a v Ázii.

Neznámy obchodník s bitcoinovou adresou 3Cbq7aT1tY8kMxWLbitaG7yT6bPbKChq64 nakúpil virtuálne mince v období od 9. februára do 12. februára, pričom svoju bilanciu zvýšil z 55 tisíc mincí na viac ako 96 tisíc.

Transakcia, o ktorej sa hovorilo vo všetkých sociálnych médiách a na on-line diskusných fórach, povzbudila ďalších investorov, tzv. býkov, ktorí tvrdili, že 6000 USD za bitcoin bolo dno.

Pri súčasnom kurze bitcoinu nad hranicou 11 tisíc USD sa neznámy investor môže zaradiť medzi bitcoinových miliardárov.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.