Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2018, 16:15

Cestovanie skráti z troch hodín na 25 minút. Branson chce v Indii superrýchlu dopravu

Richard Branson v Bombaji podpísal predbežnú zmluvu za stavbu systému Hyperloop.

Cestovanie skráti z troch hodín na 25 minút. Branson chce v Indii superrýchlu dopravu
Zdroj: Reuters

Spoločnosť Virgin Hyperloop One, za ktorou stojí britský miliardár Richard Branson, chce v Indii vybudovať superrýchly dopravný systém. Ten by cestu medzi mestom Puna a chystaným letiskom v Bombaji skrátil na 25 minút, čím by cestujúci ušetrili asi tri hodiny času. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Branson je zakladateľom spoločnosti Virgin Group. V nedeľu podpísal v Bombaji predbežnú zmluvu o vybudovaní vysokorýchlostného transportného systému Hyperloop, ktorý má cestujúcich a náklad prepravovať v kapsuliach podtlakovými rúrkovými tunelmi. S konceptom Hyperloop prišiel prvýkrát v roku 2013 americký vizionár Elon Musk.

Predvádzacia trať by mala byť vybudovaná v priebehu dvoch až troch rokov od podpisu zmluvy. V druhej fáze potom celá trasa Puna-Bombaj do piatich až siedmich rokov.

Bransonov projekt by podľa Virgin Hyperloop One mohol Indii za 30 rokov prevádzky ušetriť okolo 55 miliárd dolárov (44,4 miliardy eur).

"Myslím, že projekt Virgin Hyperloop One by mohol mať na Indiu v 21. storočí rovnaké dopady, aké mali vlaky v storočí dvadsiatom," uviedol Branson.

"Trasa Puna-Bombaj je ideálnym prvým koridorom pre celoštátnu hyperloopovú sieť," dodal.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.