Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2018, 00:00

Hyperloop prepojí mestá v Indii. Slovensko na svoj stále čaká

Hyperloop prepojí mestá v Indii. Slovensko na svoj stále čaká
Zdroj: Reuters

Dopravu v Indii by mal v budúcnosti uľahčiť Hyperloop. V súčasnosti sa cestujúci z Bombaja do Puné dostanú za takmer tri hodiny, nový dopravný prostriedok by mal tento čas na vyše 160-kilometrovej trase skrátiť na dvadsaťpäť minút. Technológiu, ktorej návrh už v roku 2013 zverejnil vizionár Elon Musk, chce v Indii postaviť spoločnosť Virgin Hyperloop. Jej riaditeľ Richard Brenson nedávno podpísal predbežnú dohodu o výstavbe vysokorýchlostného prostriedku s vládou zväzového štátu Maháráštra v západnej Indii. Moderný spôsob prepravy tak začína vo svete naberať reálnu podobu. Slováci si však na sľubovaný Hyperloop medzi Bratislavou a Viedňou budú musieť počkať.

Stále ho testujú
Predvádzacia trať by mala byť vybudovaná do dvoch až troch rokov od podpisu zmluvy. V druhej fáze výstavby by mala byť dobudovaná celá trasa z mesta Pún až na bombajské letisko. To by podľa Bransona malo trvať päť až sedem rokov. Od výstavby nového dopravného prostriedku očakáva indická vláda ušetrenie nákladov vo výške až 55 miliónov amerických dolárov. Branson si myslí, že Hyperloop je novodobou technologickou revolúciou podobnou ako vlaky v dvadsiatom storočí. „Klasické dopravné

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.