Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2018, 00:00

Coca-Cola otočila. Začala predávať alkohol

Coca-Cola otočila. Začala predávať alkohol
Zdroj: Reuters

Čo majú spoločné Coca-Cola, Fanta, Sprite alebo voda Bonaqua so značkami Cinzano, Aperol či Bulldog gin? Jedného distribútora. Koncern Coca-Cola Hellenic, výrobca a predajca nealko nápojov, prevzal od tohto roku v Česku distribúciu vybraných značiek talianskeho producenta Gruppo Campari a zapojil sa tak prvýkrát na tunajšom trhu do biznisu s liehovinami.

Česko a tiež Slovensko sa tým dostali do skupiny 17 krajín, kde Coca-Cola predáva okrem svojich tradičných produktov tiež alkohol.

„Do tohto segmentu vstupujeme prvýkrát, od 1. januára 2018 sme prevzali distribúciu prémiových značiek z portfólia Gruppo Campari pre Českú a Slovenskú republiku – Aperol, Cinzano Vermouth, Cinzano sparkling wines, Carolans Irish cream a novinku pre oba trhy Bulldog gin,“ uviedla hovorkyňa Coca-Cola HBC Česko a Slovensko Kateřina Švecová.

Ambiciózny nováčik
„Prémiový alkohol je jedným z pilierov našej vízie stať sa do roku 2020 jednotkou na trhu všetkých nápojov.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.