Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2018, 22:41

Šéfkuchár Jamie Oliver má dlhy. Zatvára svoje reštaurácie

Šéfkuchár Jamie Oliver má dlhy. Zatvára svoje reštaurácie
Zdroj: Reuters

Známy šéfkuchár, ktorého pozná takmer každý z televíznych obrazoviek, čelí vážnym problémom. Jools Oliverová, manželka celebritného kuchára Jamieho Olivera, ešte v decembri minulého roku prezentovala na sociálnych sieťach ich domov plný luxusu, píše The Guardian.

Zatiaľ čo diváci obdivovali ovocie Oliverovho úspechu, známy šéfkuchár bojoval o záchranu siete Jamie´s Italian. Tá sa stala stredobodom divízie jeho reštaurácií. V decembri Oliver ešte nalial tri milióny libier do podnikania, v januári však reťazec informoval, že 12 zo svojich 37 pobočiek v Spojenom kráľovstve zatvára.

Na pokraji kolapsu
Má ísť o súčasť záchrannej dohody s veriteľmi. Nie je to nič nové, reťazec zatvoril už v januári minulého roku šesť svojich talianskych reštaurácií.


Oliverov hovorca však tvrdí, že hodnota 71,5 milióna libier (takmer 81 miliónov eur) predstavuje skreslený obraz. 47 miliónov libier z celkového dlhu (takmer 53 miliónov eur) je krytých pôžičkami od HSBC Bank a ostatných spoločností Jamieho Olivera, uvádza BBC. Dodáva, že peniaze, ktoré dlhuje dodávateľom, daňovým úradom a zamestnancom, sú v podnikateľskom prostredí úplne bežné. Sľubuje, že každý dostane zaplatené. Dokumenty však ukazujú, že podnikanie bolo na pokraji kolapsu.

Kde sa vše

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.