Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2018, 19:00

Korona: Najnovšia európska kryptomena, Made in Hungary

  • Nové digitálne platidlo má byť bezpečnejšie a lacnejšie.
  • Vývojové zázemie má v Maďarsku.
Korona: Najnovšia európska kryptomena, Made in Hungary
Zdroj: Reprofoto

Úplne novú kryptomenu, ktorá nesie názov Korona, prezentovali v Budapešti jej tvorcovia 15. februára. Najnovšie globálne digitálne platidlo má byť podľa ich tvorcov, ktorí sú väčšinou Maďari, bezpečnejšie a lacnejšie ako doteraz existujúce kryptomeny.

"Počas najbližších niekoľko rokov budeme svedkami revolúcie v bankovom sektore," vyhlásil vedúci predstaviteľ Korona Development Teamu ekonóm a finančník Jean-Marc Stiegemeier (72).

Hoci Korona má vývojové zázemie v Maďarsku, sídlo biznisu okolo nej (banka a príslušná platobná platforma) sa nachádza vo švajčiarskom meste Zug, ktoré je vraj považované za európske údolie kryptomien. Tvorcovia Korony tvrdia, že toto miesto kvôli efektivite a stabilite je ideálne ako pre zákazníkov, tak pre akcionárov. Korona bude tiež fungovať pod dohľadom švajčiarskych finančných regulátorov.

Zdroj: Reprofoto

"Bitcoin je až príliš pomalá a drahá mena pre biznis. Každý prevod stojí dvadsať dolárov, čo nie je efektívne pre zákazníkov," povedal profesor Korvínovej univerzity v Budapešti Tuan Anh Trinh, ktorý patrí do tímu tvorcov novej meny Korona. Deväťdesiat percent kryptomien vraj nie je vhodných pre reálne transakcie, jedná sa prakticky len o teoretické platidlá, preto sa ich kurz mení tak často a tak výrazne.

Systém Korona má podľa plánov slúžiť ako globálny e-commerce hypermarket (s minimálnymi transakčnými poplatkami), kde používatelia môžu ponúkať nielen svoje produkty, ale aj služby. Šéf technologického vývoja Korony Attila Bustya tvrdí, že nový integrovaný systém na porovnávanie cien pri nákupe zaistí pre užívateľov najlepšiu globálnu cenu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.