Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.02.2018, 00:00

Uber chce v Prahe rozvážať jedlo. Tento biznis chcú aj iní

Uber chce v Prahe rozvážať jedlo. Tento biznis chcú aj iní
Zdroj: Reuters

Firmy špecializované na donášku jedla z reštaurácií si po celom svete vymedzujú svoje teritóriá. Niektoré z nich zaujíma aj český trh, zatiaľ najbližšie k nemu má americký Uber. Jeho globálna agresívna expanzia s taxi aplikáciou už zasiahla Prahu. V poslednom čase sa špekuluje o tom, že do českej metropoly vstúpi so službou Uber Eats. „V tejto chvíli nemôžem povedať, či sem táto služba príde a ani kedy príde. Tieto informácie z centrály nemáme,“ tvrdí hovorkyňa Uberu pre Česko a Slovensko Miroslava Jozová.


Koniec monopolu
Príchod do Prahy by bol však logický krok. Firma už teraz službu ponúka v približne 80 mestách v Európe vrátane Poľska či Rakúska. Celosvetovo generuje Uber osem až desať percent tržieb práve z biznisu s donáškou jedla. Vlani jej kuriéri, ktorí využívajú zväčša mopedy, predali jedlo za tri miliardy dolárov. Veľkú príležitosť na rozvoz vidí aj banka Morgan Stanley. Podľa jej štúdie porastie trh do roku 2022 o päť percent na 11 percent. „Záujem spotrebiteľov o online doručovanie stúpa,“ tvrdí John Glass. Tempo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.