Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2018, 21:34

Grécko schválilo predaj solúnskeho prístavu, za 232 miliónov

Krajina bola k privatizácii časti štátneho majetku donútená pod tlakom svojich európskych partnerov.

Grécko schválilo predaj solúnskeho prístavu, za 232 miliónov
Zdroj: Reuters

Grécky parlament dnes schválil predaj väčšinového podielu solúnskeho prístavu. Majiteľom koncesie na prevádzku druhého najväčšieho prístavu v krajine sa do roku 2051 stane za 232 miliónov eur medzinárodné konzorcium South Europe Gateway Thessaloniki, napísala agentúra AP.

Členmi konzorcia, ktoré tak bude mať podľa decembrovej dohody v držbe 67 percent akcií, sú nemecká spoločnosť Deutsche Invest Equity Partners, grécko-ruská Belterra Investments a francúzska Terminal Link SAS.

Grécko bolo k privatizácii časti štátneho majetku donútené pod tlakom svojich európskych partnerov, ktorí ňou podmieňovali poskytnutie finančnej pomoci zadlženej krajine. Predaj solúnskeho prístavu je súčasťou privatizačného plánu, na ktorom sa v rámci posledného záchranného programu Grécko dohodlo s eurozónou a s Medzinárodným menovým fondom.

Väčšinový podiel v najväčšom gréckom prístave Pireus už získala čínska námorná spoločnosť COSCO. Za 51 percent zaplatila 280,5 milióna eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.