Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2018, 00:00

Novinkami očarili Samsung aj Huawei

To, aký mobil budú nosiť vo vreckách milióny ľudí na celom svete, sa odhaľuje v Barcelone. 

Novinkami očarili Samsung aj Huawei
Zdroj: Reuters

Od nášho vyslaného redaktora v Barcelone Drahomíra Pioka

Mobilný veľtrh v Barcelone vždy ukáže, akým smerom sa budú uberať tento rok mobilné telefóny, a väčšina zariadení, ktoré sa tu ukážu, patria vôbec k tým najlepším. Medzi stánkami a na tlačových konferenciách sme pre vás vybrali zatiaľ to najlepšie, čo sme v slnečnej Barcelone videli. 

Samsung Galaxy S9 a S9+

Samsung ukázal svoj zlepšený telefón opäť v dvoch verziách. Ak však očakávate veľkú revolúciu, budete si musieť minimálne ďalší rok počkať. Samsung tento rok skôr zlepšoval a pridával nové technológie. A to v poriadnom tempe. Ak ste sledovali úniky informácií, ktoré už posledných pár týždňov zahlcovali internet, tak finálna podoba a aj špecifikácie boli opäť takmer presné. Jednoznačne najlepším prvkom na novinke bude fotoaparát. Ten dostal špeciálnu variabilnú clonu, má 12 Mpx a vynikajúce parametre. Samsung nenechal nič na náhodu a papierovo je to najlepší fotoaparát v mobiloch. 

„So smartfónmi Galaxy S9 a S9+ sme prišli s novou koncepciou fotoaparátu. Tento rad umožňuje spotrebiteľom robiť tie najlepšie snímky a videá na akomkoľvek mieste,“ uviedol DJ Koh, prezident a riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. Smartfóny navyše podľa vzoru Sony zvládnu aj jednu novú špecialitu. A to až 960 snímok za sekundu. Čo môže byť pre kreatívnych ľudí veľmi zaujímavá „hračka“. 

Veľkosť displejov, dizajn alebo samotné rozmery sa veľmi nezmenili. Sú prakticky takmer totožné. Nepatrne sa zmenila šírka a o pár gramov narástla hmotnosť. Je to taký malý facelift toho, čo už používatelia videli. Nezmenilo sa ani rozlíšenie (Quad HD+) či pomer obrazovky. Podobne to robí aj Apple. Ako operačný systém bude predinštalovaný Android Oreo a, samozrejme, s nadstavbou od Samsungu. Juhokórejská firma však prináša aj svoju lepšiu bezpečnostnú platformu Knox 3.1, ktorá šifruje dáta používateľov. Rovnako podporuje rôzne stupne ochrany a spĺňa aj náročné požiadavky pre profesionálne používanie. Na Slovensku budú Galaxy S9 a S9+ k dispozícii v dvoch verziách (64 GB a 256 GB) a cena štartuje na 849 eurách. 

Nokia 8110 4G

Po veľmi úspešnom modeli Nokia 3310, ktorý sa nestíhal takmer ani vyrábať, sa Nokia púšťa do ďalšej vzácnej legendy. Zmení Nokiu 8110 z minulosti na mobil na

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.