Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.03.2018, 00:00

Kriminalita v kyberpriestore stúpla. Výrazný podiel má Rusko

Kriminalita v kyberpriestore stúpla. Výrazný podiel má Rusko

Nové technológie dávajú hackerom viac možností, ako prísť k peniazom. Finančná škoda spôsobená počítačovou kriminalitou vo svete minulý rok dosiahla vyše 600 miliárd amerických dolárov. Táto suma je takmer rovná jednému percentu svetového HDP.


Najviac sa darilo hackerom v Európe a centrálnej Ázii. Škoda v tejto časti sveta je vyše 170 miliárd. Najobľúbenejším terčom skúsených kriminálnikov ostávajú banky. Z analýzy, ktorú vypracovali odborníci zo spoločnosti McAffee, vyplýva, že najväčší podiel na škode nemajú nezávislí hackeri a undergroundové kybergangy, ale celé národy. Rusko a Severná Kórea sú podľa amerického Centra pre strategické a medzinárodné štúdiá, ktoré so spoločnosťou McAffee na analýze spolupracovalo, najviac aktívne v oblasti finančnej kyberkriminality.


Kryptomeny, informácie či krádež identity
Spolu s úrovňou kyberkriminality stúpa aj finančná škoda, ktorú spôsobuje. Dôvodom na rast kriminality v kyberpriestore sú podľa analýzy nové technológie a nepripravenosť štátov na tento typ hrozby. „V budúcnosti očakávame ďalší nárast útokov, keďže hackeri využívajú zlé zabezpečenie nových technológií na ľahšie získanie osobných údajov,“ uvádzajú experti v analýze. Škodu, ktorá predstavuj

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.