Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.03.2018, 21:10

Google Pay zvýši náklady predajcom

Internetový gigant prišiel s aplikáciou, cez ktorú budeme platiť mobilom.

Google Pay zvýši náklady predajcom
Zdroj: Reuters

Do obchodu už len s mobilom. Hotovosť a karty už nie sú vďaka službe Google Pay potrebné. Americká novinka sa v týchto dňoch dostala aj na slovenský trh. Doposiaľ ju bolo možné používať v 17 krajinách sveta. Na Slovensku ňou môžu klienti platiť až v 43-tisícoch predajných miest. Stačí len smartfón s technológiou NFC, systémom Android a bezplatná aplikácia.

Pre Slovensko sa Google rozhodol z jednoduchého dôvodu. „Sme krajina, kde sú bezkontaktné platby veľmi rozšírené,“ tvrdí riaditeľ slovenskej pobočky Google Rasťo Kulich.

Peter Géc, konzultant z firmy Infinity Consulting, si myslí, že Slovensko je v tomto momente laboratórium a Google chce vyskúšať, ako bude novinka vyzerať v praxi na malom trhu.

Spolupráca s bankami
Telefón s aplikáciou stačí v predajni len priložiť k terminálu, nie sú potrebné žiadne nálepky či doplnkové zariadenia. Ondrej Macko z touchIT hodnotí aplikáciu pozitívne. „Slováci sú technologickí nadšenci a veľmi rýchlo sme si privykli napríklad na platobné karty,“ hodnotí analytik.


Na Slovensku našiel IT gigant aj dostatočnú podporu zo strany bánk. Do spolupráce sa zapojili najväčšia tuzems

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.