Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.03.2018, 00:00

Dnes štartuje Ženeva. Vystavujú sa aj slovenské kusy

Švajčiarsky autosalón sa radí s Pekingom, Detroitom a Frankfurtom k tým najväčším a najrešpektovanejším. O množstvo noviniek nebude núdza ani tento rok.

Dnes štartuje Ženeva. Vystavujú sa aj slovenské kusy
Zdroj: TASR

Jeden z najväčších sviatkov fanúšikov automobilového sveta sa práve začína. Švajčiarska Ženeva je dlhodobo označovaná za neutrálnu pôdu, o ktorú je stále silný záujem zo strany výrobcov, aj keď v rámci šetrenia nákladov sa čoraz viac zameriavajú na sociálne siete ako na samotné výstaviská.


Príkladom je napríklad aj Volvo, ktoré sa zúčastňuje iba v Detroite, Ženeve a Šanghaji. Ostatné výstavy pre nadmernú finančnú záťaž začalo ignorovať. Podobne sú na tom aj Bentley, Lamborghini, Ford, Aston Martin, Rolls-Royce či Porsche, ktoré v minulom roku odignorovali automobilové sviatky v Detroite alebo Paríži, čo by bolo v minulosti nemysliteľné.

Ženeva však prináša už 88. ročník a s horúcimi novinkami nebudú chýbať ani automobilky pôsobiace na Slovensku či najpredávanejšia značka na našom trhu Škoda.

Premiéra Cee´du
Svoju výstavnú premiéru na salóne zažije tretia generácia modelu Cee´d, ktorý má celosvetovo nálepku „vyrobené na Slovensku“. „Kia Cee´d je viac ako desať rokov základným pilierom trvalého rastu značky v celej Európe. Bola vytvorená pre euró

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.