Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.03.2018, 00:00

Boj USA s Európou ohrozuje aj Slovensko

Okrem ocele a hliníka Trump hrozí zavedením cla aj na autá. Pre Slovensko sú však Spojené štáty štvrtým najdôležitejším odbytiskom.

Boj USA s Európou ohrozuje aj Slovensko

„V prípade, ak USA stráca pri obchodovaní mnoho miliárd dolárov s každou krajinou, s ktorou spolupracuje, obchodné vojny sú dobré a je ľahké ich vyhrať,“ vyhlásil americký prezident Donald Trump na Twitteri. A vyzerá to tak, že k jednej takej sa schyľuje. EÚ chce totiž odpovedať na clá na oceľ a hliník, ktoré plánuje USA zaviesť, Trump na revanš upozornil, že budú nasledovať clá na ďalšie odvetvia. Vývoz do USA síce tvorí iba približne dve percentá zo slovenského exportu, no tento boj môže zasiahnuť aj Slovensko. 


Hlavné odbytisko je inde
Už tento týždeň by mal Trump podpísať zákon, ktorým sa majú zaviesť clá na hliník a oceľ, a to vo výške 10 a 25 percent. Práve oceľ je dôležitou súčasťou slovenského priemyslu a U. S. Steel Košice, ktorá sa jej výrobe a spracovaniu venuje, patrí k firmám s najväčším podielom na tvorbe s

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.