Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.03.2018, 14:42

Na Slovensko môže prísť ďalší letecký prepravca. Rozhodnú o tom cestujúci

Spločnosť Eurowings spustila hlasovanie, v ktorom verejnosť rozhodne o novej destinácií.

Na Slovensko môže prísť ďalší letecký prepravca. Rozhodnú o tom cestujúci
Zdroj: Facebook/Eurowings

Eurowings sa pýtajú ľudí, kam by mali lietať. Nízkonákladový dopravca Eurowings zverejnil na svojom webe anketu, v ktorej sa pýta ľudí, aké mesto by mali zaradiť do svojho letového poriadku pre zimu 2018/2019. Medzi šesticou finalistov sú aj Košice.

„Dovoľujeme vám, aby ste sa rozhodli pre našu ďalšiu letovú trasu! Zúčastnite sa hlasovania a vyberte si obľúbenú destináciu cesty,“ píše na webe vote-and-fly.com Eurowings. Hlasujúci môžu vyhrať aj poukaz na nákup leteniek. 

Spolu s Košicami súťažia aj dánsky Aarhus, írsky Cork, Friedrichshafen v Nemecku, slovinská Ľubľana a Stavanger v Nórsku.

Ku každému mestu aerolínie pridali aj video, v ktorom popisujú tri dôvody, prečo by bolo zaujímavé dané mesto (a jeho okolie). Pri Košiciach uvádzajú Spišský hrad, Dobšinskú ľadovú jaskyňu a jazero Ružín.

Hlasovať na webe môže každý až do poobedia v pondelok 12. marca.

Košice priebežne vedú s výrazným náskokom. Metropola východu získala priebežne (k 6.3.2018, pozn. red.) 43,2 percenta hlasov, druhý Cork má 33,3 percenta hlasov. Nad desať percent má ešte Friedrichshafen. (11,1 percenta).

Na Slovensko tento dopravca vlastnený spoločnosťou Lufthansa aktuálne nelieta. Lietajú však z Budapešti, Viedne aj Prahy.

Podľa zverejnených informácií, nie je zatiaľ jasné, odkiaľ a kam by sa v prípade výhry Košíc lietalo. Eurowings však neprevádzkuje len krátke lety v rámci Európy, ako napríklad Ryanair. Nemecký prepravca lieta do celého sveta – do Bangkoku, mexického Cancúnu, Kapského mesta, či do Las Vegas a na Miami.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.