Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.03.2018, 00:00

Di Maio má nábeh byť najmladším premiérom

O kreslo premiéra bude zápasiť s Matteom Salvinim z Ligy Severu, ktorý je známy kritikou Európskej únie.

Di Maio má nábeh byť najmladším premiérom
Zdroj: Reuters

Víťazi sú jasní. Najväčší počet hlasov v nedeľných talianskych parlamentných voľbách získalo Hnutie piatich hviezd. Jeho líder, ešte nedávno nezamestnaný Luigi Di Maio, môže byť najmladším premiérom v histórii Talianska.


Kedysi nezamestnaný, dnes možno premiér
Protisystémová strana Hnutie piatich hviezd, na ktorej čele je Di Maio, je považovaná za jeden z najúspešnejších projektov aktuálnej talianskej politickej scény. Pritom ešte pred piatimi rokmi sa jej lídrovi lepila smola na päty, keď nedokončil školu a zaradil sa do skupiny nezamestnaných Talianov. Jeho neukončené vzdelanie a problém s gramatikou sa síce stávajú terčom útokov neprajníkov, ale to nemení nič na fakte, že jeho politická kariéra napreduje míľovými krokmi. Momentálne má šancu stať sa najmladším premiérom Talianska. „Stranu priviedol k výbornému výsledku a Hnutie piatich hviezd aj vďaka nemu doslova prekreslilo politickú mapu Talianska,“ vyjadrila sa Veronika Oravcová z Katedry politoló

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.