Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.03.2018, 00:00

Jančura verzus Flixbus. Autobusová vojna môže zdvihnúť cenu lístkov

Jančura verzus Flixbus. Autobusová vojna môže zdvihnúť cenu lístkov

Upravte ceny, alebo sa stretneme na súde, odkázal konkurenčnému Flixbusu majiteľ českej dopravnej spoločnosti RegioJet Radim Jančura. Zelené autobusy podľa neho jazdia za nižšie ceny, než sú náklady na prevádzku. Podľa Jančuru sa snaží vytlačiť konkurenciu z trhu. Ak by uspel, znamenalo by to rast cien autobusových lístkov na trase Praha – Brno a späť aj na ďalších trasách. Zelené autobusy začali dobýjať český trh vlani v auguste a ako zbraň využívajú nízku cenu.


Napríklad cestovné lístky medzi Prahou a Brnom firma predávala v prepočte od 5,87 eura, o pár mesiacov neskôr najnižšiu cenu za 209-kilometrovú trasu zrazila na 3,11 eura. „Nový dopravca má absolútne právo jazdiť so zápornou maržou, aby oslovil cestujúcich a tí si ho vyskúšali. Flixbus však takto jazdí viac ako pol roka, čo už je neprimerane dlho,“ uviedol Jančura.

Nepokryjú náklady na prevádzku

Flixbus Jančurovo tvrdenie odmieta a uvádza, že spomínané ceny sú len pre

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.