Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.03.2018, 17:17

Francúzske firmy podpísali v Indii kontrakty za 13 miliárd eur

Francúzsko je deviatym najväčším investorom v Indii, od apríla 2016 do marca 2017 dosiahla hodnota vzájomného obchodu takmer 11 miliárd dolárov.

Francúzske firmy podpísali v Indii kontrakty za 13 miliárd eur
Zdroj: ČTK

Francúzske a indické spoločnosti uzavreli dnes počas návštevy prezidenta Emmanuela Macrona v Indii zmluvy v hodnote 13 miliárd eur. Oznámila to kancelária prezidenta Macrona.

Podrobnosti o uzatvorených obchodných dohodách prezidentova kancelária neuviedla. Oznámila však, že Francúzsko bude v Indii investovať asi 200 miliónov eur.

Dohodu o výstavbe šiestich jadrových reaktorov v západoindickom Džajtápuru uzavrel francúzsky EDF a indická spoločnosť NPCIL.

Rokovania o výstavbe jadrových reaktorov novej generácie v Indii trvajú už roky. Podľa agentúry Reuters však nie je jasné, či firmy uzavreli predbežnú dohodu alebo pevný kontrakt.

Dohodu v Indii podpísala tiež spoločnosť Safran, ktorá bude dodávať motory indickej firme SpiceJet a Suez, ktorý bude modernizovať vodovodný systém v južnej Indii. Zmluvu o spolupráci uzavreli aj plynárenskej firmy Air Liquide a Sterlite.

Francúzsko je deviatym najväčším investorom v Indii, od apríla 2016 do marca 2017 dosiahla hodnota vzájomného obchodu takmer 11 miliárd dolárov.

India dodáva Francúzsku predovšetkým textil, elektrické prístroje, organické chemikálie, kožené výrobky a šperky, opačným smerom prúdi hlavne lietadlá, lekárske nástroje, železo a oceľ alebo plasty.

Prezident Emmanuel Macron a indický premiér Narendra Modi prisľúbili posilniť spoluprácu v sektore obrany a bezpečnosti.

Modi ocenil zámer Francúzsko vyrábať v Indii obranné a bezpečnostné zariadenia a prispieť tak k rozvoju tamojšieho spracovateľského sektora.

Macron oznámil, že oba štáty sa dohodli posilniť spoločný boj s terorizmom a vypracovať stratégiu zdieľanie informácií spravodajských služieb.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.