Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.03.2018, 00:00

Ryanair vo Viedni ohrozí Bratislavu

Podľa generálneho riaditeľa viedenského letiska Herberta Kaufmanna by írsky lowcost mohol prísť na Schwechat už o rok.

Ryanair vo Viedni ohrozí Bratislavu
Zdroj: Reuters

Nízkonákladovky rozlietali Európu. Dokázali prepojiť množstvo destinácií a sprístupniť masám krajiny, do ktorých by možno nikdy nezavítali. Jedným z hráčov na trhu, ktorý sa o toto značne pričinil, je Ryanair, ktorý je Slovákom dispozícii v Bratislave. To sa však čoskoro môže zmeniť. Írska nízkonákladovka totiž rokuje s geograficky blízko vzdialenou Viedňou. Podľa generálneho riaditeľa viedenského letiska Herberta Kaufmanna by mohlo k štartu letov írskej nízkonákladovky dôjsť už o 12 až 18 mesiacov. „Na letisku Viedeň je nové vedenie, ktoré robí veľmi progresívne kroky smerom ku konečnému zavedeniu nových stimulov v oblasti rastu premávky, a tie sú pre nás veľmi zaujímavé,“ uviedol pre Reuters šéf Ryanairu Michael O'Leary.

Viedeň mení názor
Ryanair sa už dlhšie pokúšal dostať do Viedne. Dlhodobo sa však stretával s nesúhlasom. Dôvodom bol negatívny pohľad letiska na nízkonákladové spoločnosti. To však už neplatí, keďže na letisku začne od júna operovať aj maďarská nízkonákladová spoločnosť Wizz Air. „V skutočnosti Ryanair už do Viedne lieta dlho a lacno. Akurát s pristátím vf Bratislave,“ tvrdí pre HN bývalý riaditeľ letiska Sliač Ľubomír Krupár.

Lowcost aerolínií lietalo v minulosti zo Schwechatu málo. V súčasnosti však z neho lieta aj napríklad britský EasyJet, Norweigian, španielsky Vueling a Volotea. O rozvoj liniek sa snaží aj nemecký Eurowings a príchod ohlásil aj Wizz Air. „Ryaniar je silná spoločnosť, ktorá má na to, aby sa etablovala, respektíve aby si vydobyla silné postavenie med

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.