Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.03.2018, 00:00

Opatrovanie v Rakúsku ovládajú agentúry

Opatrovanie v Rakúsku ovládajú agentúry

Ak chce niekto pracovať v Rakúsku ako opatrovateľ, musí mať rakúsku voľnú živnosť. Realita je však taká, že väčšina slovenských opatrovateliek sa len veľmi ťažko dostane k ponuke práce bez toho, aby im s tým pomohla agentúra na sprostredkovanie. Sprostredkovanie niekedy stojí nemalé peniaze.
Počet agentúr, ktoré v tomto odvetví pôsobia, sa počíta rádovo na stovky na slovenskej, ale aj na rakúskej strane. V praxi to potom vyzerá tak, že živnostník musí podpísať zmluvu s agentúrou. Tá si určí svoje podmienky, ktoré sa líšia podľa konkrétnej agentúry.

Klient a opatrovateľ
Od opatrovateliek, ktorých je u našich západných susedov podľa aktí

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.