Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2018, 11:05

Prevádzkový zisk automobilky Škoda vlani vzrástol o viac ako tretinu

škoda Auto vlani dodala zákazníkom rekordný počet áut.

Prevádzkový zisk automobilky Škoda vlani vzrástol o viac ako tretinu
Zdroj: HN/Peter Mayer

Prevádzkový zisk automobilky Škoda Auto v minulom roku vzrástol o 34,6 percenta na 1,6 miliardy eur. Oznámil to dnes materský koncern Volkswagen. Tržby sa zvýšili o 20,8 percenta na 16,6 miliardy eur.

Škoda Auto už skôr uviedla, že vlani dodala svojim zákazníkom rekordných 1,200.500 áut, čo je o 6,6 percenta viac, ako v roku 2016. Dodávky tak prekročili miliónovú hranicu už štvrtýkrát v rade.

Škoda Auto v troch výrobných závodoch v Česku zamestnáva zhruba 30 tisíc ľudí. Vyrába tiež v Číne, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii, väčšinou prostredníctvom koncernového partnerstva, a na Ukrajine a v Kazachstane v spolupráci s miestnymi partnermi.

Predseda predstavenstva Škody Bernhard Maier minulý týždeň v rozhovore s ČTK uviedol, že automobilka plánuje vytvoriť v Mladej Boleslavi okolo 3000 nových pracovných miest, ak sa dohodne s odborármi na zavedenie 18 smennej prevádzky.

Do konca roka 2020 chce Škoda uviesť 19 nových modelov, medzi nimi bude päť áut na elektrický pohon. Jadro výroby technológií pre elektromobily bude podľa Maiera v Českej republike.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.