Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2018, 15:24

Kofola kupuje českého výrobcu bylinných čajov Leros

Je jedným z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov v Európe.

Kofola kupuje českého výrobcu bylinných čajov Leros
Zdroj: Archív HN

Výrobca nealkoholických nápojov Kofola kupuje českého výrobcu bylinných čajov Leros. Prevezme všetky jeho výrobné kapacity aj všetkých viac ako 90 zamestnancov. Kofola to dnes oznámila ČTK v tlačovej správe. Získa stopercentný podiel. Obe firmy sa dohodli na tom, že cenu transakcie nebudú zverejňovať.

Leros novo povedie skúsený manažér Martin Mateas, ktorý pre Kofolu 11 rokov pracoval a teraz sa do nej po štvorročnej prestávke vracia.

"Vybrali sme si Kofolu, pretože sme česká firma a chceli sme v tejto tradícii pokračovať. Trh sa mení a my potrebujeme silného partnera, ktorý dokáže túto značku rozšíriť aj na ďalšie trhy a veríme, že práve Kofola ním je," uviedol doterajší majoritný vlastník spoločnosti Leros Antonín Kachlík.

Leros nadviazal na štyridsaťročnú tradíciu niekdajšieho štátneho podniku Liečivé rastliny - Zbraslav, ktorý vznikol v 50. rokoch minulého storočia. Kedysi ešte pod svojím pôvodným názvom firma dodávala Kofole byliny pre výrobu rovnomenného nápoja. Vyrába vysoko kvalitné bylinné čaje z liečivých rastlín a má kľúčové miesto na trhu v Česku a na Slovensku.

"Kofola a bylinky k sebe neodmysliteľne patria. Leros je výrobca s dlhoročnou tradíciou, s výborným zázemím, skúsenými zamestnancami a vysoko kvalitnými produktmi z liečivých rastlín. Naším cieľom je túto tradičnú českú spoločnosť, ktorá bola roky budovaná na pevných zásadách, ďalej v tomto duchu rozvíjať a zlepšovať jej postavenie na trhu," uviedol Mateas.

Kofola je jedným z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov v Európe. Má sedem výrobných závodov v Česku, Poľsku, na Slovensku, v Slovinsku a Chorvátsku a zamestnáva viac ako 2100 ľudí, z toho asi 700 v Česku. K výrobkom firmy patrí popri Kofole ovocné nápoje a sirupy Jupí, detské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex, nápoje značky Vinea, Chito, Top Topic alebo Citro Cola. V roku 2017 spoločnosť kúpila poľského výrobcu ovocných a bylinných produktov Premium Rosa.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.