Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2018, 00:00

Číňanov zaujímajú banky aj cestovný ruch

Podnikanie, Koncern CEFC má bohaté portfólio. V Európe sa zaujíma aj o výrobu a spracovanie ropy.

Číňanov zaujímajú banky aj cestovný ruch
Zdroj: Reuters

Jedna z najmocnejších firiem Číny CEFC China v súčasnosti podľa tamojších médií zápasí s nedostatkom financií. Do podozrení čínskych úradov sa údajne navyše dostal aj jej predseda predstavenstva Jie Ťien-ming, ktorý záhadne zmizol. Jeho vyšetrovanie mal nariadiť priamo čínsky prezident Si Ťin-pching.

Čínska korporácia si pri expanzii vybrala ako centrum svojich európskych operácií hlavné mesto Česka Prahu. Tamojšia dcéra ázijského gigantu tvrdenia o ekonomických problémoch odmieta. Aktuálne firma posilňuje svoj kapitál príplatkom k základnému imaniu o 540 miliónov eur.

„Naše investičné portfólio je stabilizované a financovanie našich aktív je transparentné. V priebehu dva a pol roka sme sa etablovali v českom a európskom podnikateľskom prostredí a stali sa jednou z popredných investičných spoločností na trhu. V súčasnej dobe CEFC Europe spravuje v Česku aktíva v celkovej výške vyše 1,5 miliardy eur. Naše investičné projekty sú ziskové a miera zadlženia patrí dokonca k najmenším v Česku v porovnaní s veľkými investičnými skupinami, ktoré na tunajšom trhu pôsobia,“ tvrdí

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.