Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2018, 12:35

Výrobca pušiek a pištolí Remington je na pokraji bankrotu

Spoločnosť Remington má problémy so zadĺžením a situáciu navyše skomplikovali aj výzvy na prísnejšie kontroly zbraní v USA.

Výrobca pušiek a pištolí Remington je na pokraji bankrotu
Zdroj: Reuters

Americký výrobca pušiek a pištolí Remington Outdoor je na pokraji bankrotu a chystá sa požiadať o súdnu ochranu pred veriteľmi. Na svojich internetových stránkach o tom informuje ekonomický denník The Wall Street Jounal (WSJ).

Remington Outdoor sa potýka s vysokým zadlžením, situáciu navyše skomplikovali výzvy na prísnejšie kontroly zbraní v Spojených štátoch po streľbe na škole v Parklande, pri ktorej vo februári zahynulo 17 ľudí. Podľa zdroja WSJ oboznámeného so situáciou by súčasné politické prostredie mohlo mať vplyv na schopnosť firmy získať úver potrebný na udržanie podniku v chode.

Rad významných investorov a podnikov teraz prehodnocuje vzťahy s výrobcami strelných zbraní. Maloobchodné spoločnosti, vrátane gigantu Wal, sa rozhodli zvýšiť minimálny vek pre predaj strelných zbraní z 18 na 21 rokov, upozorňuje WSJ.

Florida minulý týždeň schválila nový zákon o bezpečnosti na školách, ktorý okrem zvýšenia vekovej hranice pre nákup pušky z 18 na 21 rokov rozširuje povinnú trojdňovú čakaciu dobu pri nákupe pištoľou tiež na nákup dlhých palných zbraní a zakazuje predaj zariadení, ktoré umožňuje upraviť poloautomatickou zbraň na plne automatickú.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.