Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.03.2018, 13:37

Brusel je pod opätovnou kritikou za odchod Barossa do Golman Sachs

Bývalý šéf Európskej komisie José Manuel Barroso momentálne pracuje pre banku Golman Sachs.

Brusel je pod opätovnou kritikou za odchod Barossa do Golman Sachs
Zdroj: HN/ Pavol Funtál

Európska komisia čelí opätovnej kritike za nesprávne zaobchádzanie v etickej otázke presunu jej bývalého predsedu Josého Manuela Barrosa do investičnej banky Goldman Sachs.  

Obžaloba európskeho ombudsmana, ktorý je kontrolným orgánom EÚ, požaduje opätovné posúdenie, či pozícia Barossa v investičnej banke je "zlučiteľná" s "celistvosťou a diskrétnosťou", ktorú legálne vyžaduje od bývalých úradníkov, informuje portál financialtimes.com.

Emily O'Reilly, ktorá viedla celoročné vyšetrovanie možného nesprávneho úradného postupu, kritizovala komisiu, že neuplatnila formálny lobingový zákaz pre pána Barrosa. Etická komisia vtedy považovala jeho osobný prísľub ako dostatočný. Pani O'Reilly vyzvala, aby sa táto otázka vrátila do etickej komisie, ktorá predtým očistila meno pána Barrosa z porušovania pravidiel.

Barroso, ktorý šéfoval Európskej komisii desať rokov, pracuje ako poradca pre banku Goldman Sachs. Banke má pomôcť vyrovnať sa s následkami brexitu.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.