Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2018, 00:00

„Dobre nie je, ale bolo aj horšie.“ Rusi naďalej volia Putina

„Dobre nie je, ale bolo aj horšie.“ Rusi naďalej volia Putina
Zdroj: Reuters

Rusi zažili najťažších päť rokov od zvolenia Vladimira Putina v roku 2000. Napriek tomu súčasný prezident veľmi pravdepodobne získa v nedeľňajších voľbách pohodlnú nadpolovičnú väčšinu hlasov. „Dobre nie je, ale bolo aj horšie,“ hovoria voliči, ktorí sú pripravení podporiť práve Putina.


Julia Gulinová, učiteľka na jednej z moskovských škôl, v samoobsluhe na okraji centra Moskvy dlho premýšľa, než dá niečo do nákupného košíka. „Plat sa mi za posledné štyri roky takmer nezvýšil, ale ceny vzrástli neuveriteľne, niektoré až niekoľkonásobne,“ hovorí elegantná päťdesiatnička. „Je pravda, že pre sankcie na dovoz západných potravín pribudli v obchodoch tie ruské, ale cena je skoro rovnako vysoká a na kvalitu si musíte dať pozor,“ vysvetľuje. „Pred piatimi rokmi sme sa s mužom mohli pokladať za strednú triedu, teraz sme zase chudobní. Stredná trieda zmizla,“ dodáva.

Jasná voľba
Putinových protikandidátov je viacero. Aj tak chce v nedeľných prezidentských voľbách voliť Vladimira Putina. „Putin je stále to najlepšie, čo sa ponúka. Predsa nebudem voliť komunistov alebo Žirinovského,“ vysvetľuje Gulinová.


Asi 70-ročný dôchodca Vasilij Revzina má podobný názor. „Ja si ešte pamätám deväťdesiate roky, keď nebolo nič, všetko sa rozpadalo. Posledné roky neboli dobré, a

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.