Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2018, 15:26

Prudké posilnenie britskej libry, trh reaguje na pokrok v rokovaniach o brexite

Dnes predstavitelia Veľkej Británii a EÚ pokročili v otázke brexitu.

Prudké posilnenie britskej libry, trh reaguje na pokrok v rokovaniach o brexite
Zdroj: Reuters

Pokrok v rokovaniach o brexite priniesol prudké posilnenie britskej libry. Podľa menového stratéga Saxo Bank Johna Hardyho tomu napovedá aktuálne dianie na finančných trhoch po oznámení Európskej komisie (EK), že zástupcovia Európskej únie (EÚ) a Veľkej Británie konečne pokročili v dohode o vystúpení z Únie.

"Vyjednávač Únie Michel Barnier sa na margo rokovaní na následnej tlačovej konferencii vyjadroval oveľa optimistickejšie ako v minulosti. Povedal, že obe strany sa dohodli na väčšine bodov dohody, aj keď stále ešte nie o všetkých," priblížil Hardy s tým, že dôležitá je dohoda v problematickej otázke írskej hranice.

Menový pár libra/dolár (GBP/USD) podľa menového stratéga vyskočil nad 1,400 a libra posilnila aj voči euru. "Pár EUR/GBP spadol pod 0,8755. V prospech britskej libry sa budú trhy pravdepodobne vyvíjať i v najbližšej budúcnosti," predpokladá Hardy. Zároveň však dodáva, že netreba zabúdať na očakávané zasadnutie britskej centrálnej banky Bank of England (BoE) vo štvrtok.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.