Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2018, 10:33

Tesla má nový systém odmeňovania, jej šéf Musk môže získať až 50 miliárd dolárov

Šéf spoločnosti Tesla Elon Musk nebude dostávať stálu mzdu, ale bude mať nárok na odmeny v akciách.

Tesla má nový systém odmeňovania, jej šéf Musk môže získať až 50 miliárd dolárov
Zdroj: Reuters

Akcionári amerického výrobcu elektromobilov Tesla schválili nový systém odmeňovania generálneho riaditeľa Elona Muska pre najbližších desať rokov. Musk počas tejto doby nebude dostávať stálu mzdu, bude mať ale nárok na odmeny v akciách v prípade splnenia stanovených cieľov. Podľa agentúry DPA by tak mohol získať vyše 50 miliárd dolárov.

Ciele sú rozdelené do 12 etáp a pri splnení každej z nich získa Musk nárok na odmenu v akciách. Prvú etapu predstavuje zvýšenie trhovej hodnoty automobilky na 100 miliárd dolárov zo zhruba 52,5 miliardy dolárov v súčasnosti. Každá ďalšia etapa predpokladá zvýšenie trhovej hodnoty o ďalších 50 miliárd dolárov.

Pri splnení všetkých etáp by sa tak trhová hodnota Tesly mala vyšplhať až na 650 miliárd dolárov. Aby Musk získal nárok na odmenu v akciách, musia Tesla okrem nárastu trhovej hodnoty splniť aj ciele spojené s tržbami a ziskom podniku.

Tesla uviedla, že hodnota zmluvy pri súčasnej cene akcií činí 2,6 miliardy dolárov. V prípade plnenia stanovených cieľov však cena akcií porastie, takže sa bude zvyšovať aj hodnota Muskových odmien.

Súčasná cena akcií spoločnosti Tesla je podľa portálu Nasdaq.com viac ako 316 dolárov.

Zdroj: Nasdaq

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.