Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2018, 00:00

Cena e-áut klesne. Vďaka firme z Čile

Odborníci hovoria o období siedmich rokov, keď budú elektrobatérie výhodnejšie ako klasický pohon.

Cena e-áut klesne. Vďaka firme z Čile
Zdroj: Reuters

Oplatí sa do nich investovať. Cena elektromobilov má byť podľa prieskumu Bloomberg New Energy Finance do roku 2025 nižšia ako cena áut s benzínovým motorom. Môže za to znižovanie cien lítiovo-iónových batérií. Ak bude tento trend pokračovať, najneskôr do siedmich rokov bude nákup e-áut výhodnejší ako investícia do klasických vozidiel. Počet Slovákov, ktorí zelenú energiu uprednostňujú, už teraz stúpa. Dôvodom je aj štátna podpora na nákup ekologických áut.

Počet rastie


„Príspevok na kúpu elektrických a plug-in hybridných vozidiel získalo k dnešnému dňu 644 žiadateľov,“ uviedli pre HN z odboru komunikácie rezortu hospodárstva. Ministerstvo momentálne pripravuje aj návrh Akčného plánu rozvoja elektromobility. Celkovo bolo za prvých 11 mesiacov minulého roku zaregistrovaných 1 952 nových vozidiel na elektrický pohon. Na porovnanie, v predminulom roku to bolo iba 434 vozidiel. Nákup elektromobilov má byť podporený celkovou sumou viac ako 5,2 milióna eur. V prípade elektromobilov štát záujemcom ponúka päťtisícovú dotáciu a v prípade plug-in hybridov tritisíc eur. O podporu môžu požiadať fyzické, právnické osoby, ale aj mestá a ob

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.