Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.03.2018, 00:00

IT experti v Česku zarobia oveľa viac

IT experti v Česku zarobia oveľa viac
Zdroj: Dreamstime

České firmy lákajú vývojárov a IT odborníkov vyššou mzdou. Dáta totiž ukazujú, že hrubá mesačná mzda IT expertov na Slovensku sa pohybuje o približne 20 percent nižšie než v Česku. Analýzu používateľských dát pripravila medzinárodná Techloop, ktorá pomáha IT profesionálom nájsť nové pracovné príležitosti. V oboch štátoch si najvyšší plat žiadajú experti na pozícii Development Manager. Na Slovensku je to 2 500 eur a u našich českých susedov 3 137 eur, čo do určitej miery vyplýva z predpokladanej seniority na tejto pozícii. Pri ďalších špecializáciách je možné pozorovať rozdielne trendy. Napríklad takzvaný Fullstack Developer je na Slovensku z hľadiska mediánu platu rovnocenný s pozíciou Development Manager, zatiaľ čo v Česku je v rovnakom poro

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.