Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2018, 00:00

Nestlé prináša zdravšie sladkosti s nižším množstvom cukru

Nestlé prináša zdravšie sladkosti s nižším množstvom cukru
Zdroj: Reuters

Proti cukru cukrom. Spoločnosť Nestlé koncom marca oznámila zmenu receptúry tyčiniek, ktoré dlhodobo predáva vo Veľkej Británii. Po novom budú cukrovinky Milkybar obsahovať o približne 30 percent cukru menej ako doteraz, ich chuť by to však ovplyvniť nemalo. Tradičný cukor totiž spoločnosť vymení za nový typ. Ten sa od klasického kryštálového líši deravou štruktúrou.


Spoločnosť vynálezom nového typu prírodného sladidla reaguje na vysokú spotrebu cukru najmä u detí. Tyčinky s novou receptúrou firma začala vyrábať v olomouckom závode a prvé kusy sa do Británie dostanú začiatkom apríla.


Zdravšie sladkosti
O novom vynáleze Nestlé informovala už v roku 2016 s tým, že ho na trh vo veľkom uvedie v roku 2018. Prvým produktom, ktorý bude deravý cukor obsahovať, je tyčinka Milkybar. Tá je obľúbená najmä medzi deťmi vo Veľkej Británii. Práve proti zvyšujúcej sa miere obezity v nižších vekových kategóriách chce spoločnosť týmto spôsobom zakročiť. „Dúfame, že tento krok povzbudí aj ostatné spoločnosti, aby výrazne zredukovali množstvo použitého sladidla a vyrábali tak zdravšie produkty,“ povedala hlavná odborníčka na výživu z angli

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.