Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2018, 19:28 Aktualizované dňa 03.04.2018 o 20:40

Spotify vstúpil na newyorskú burzu, jeho hodnota je skoro 30 miliárd dolárov

Akcie začali obchodovanie s cenou 165,90 dolára.

Spotify vstúpil na newyorskú burzu, jeho hodnota je skoro 30 miliárd dolárov
Zdroj: Reuters

S akciami najväčšej svetovej služby pre streamovanie hudby Spotify sa dnes začalo obchodovať na newyorskej burze.

Akcie začali obchodovanie s cenou 165,90 dolára za kus, čo celý podnik ohodnotilo na zhruba 29,5 miliardy dolárov, napísala agentúra AFP.

Úvodný cena akcií švédskej spoločnosti Spotify bola vyhlásená až po viac ako troch hodinách od dnešného otvorenia newyorskej burzy. Bola o viac ako štvrtinu vyššia ako referenčná cena 132 dolárov za akciu, ktorú burza stanovila v pondelok.

Spoločnosť Spotify začala činnosť v roku 2008, jej hlavnými konkurentmi sú Apple a Amazon. Na konci minulého roka mala 71 miliónov predplatiteľov, ďalších 92 miliónov ľudí využíva jej bezplatnú službu podporovanú reklamou.

Spotify podala žiadosť o vstup na burzu koncom februára. Rozhodla sa pre netradičný postup, ktorý namiesto emisie nových akcií umožňuje existujúcim investorom predávať ich podiely.

Firma si pri tomto postupe nenajíma banku či maklérsku spoločnosť, aby uskutočnili tradičný proces upisovania akcií a stanovili cenu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.