Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2018, 00:00

Škandál Facebooku je ešte väčší. Sieť prichádza o používateľov

Príkladom je vizionár a miliardár Elon Musk, ktorý nedávno zmazal účty svojich firiem Tesla a SpaceX.

Škandál Facebooku je ešte väčší. Sieť prichádza o používateľov
Zdroj: Reuters

Facebook krváca. Aktuálne neprejde deň, keď sa neobjaví nová informácia o škandalóznom úniku tajných informácií z najznámejšej sociálnej siete. Posledné zistenie, že Facebook dokáže čítať správy a obrázky, ktoré si ľudia medzi sebou posielajú cez Messenger, vyvolalo ďalší rozruch.

Šéf siete Mark Zuckerberg, ktorý po odhaleniach stratil už vyše sto miliárd dolárov, priznal, že analyzujú texty aj obrázky, ktoré potom porovnávajú s pravidlami firmy. Ak sú označené za podozrivé, administrátori si ich prečítajú.

To, že si správcovia siete dokážu prečítať komunikáciu používateľov, však nie je podľa odborníka na IT technológie nič nové. „Keď sme si zakladali facebookové konto a inštalovali aplikáciu Messenger, vyslovene

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.