Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.04.2018, 00:00

Kellner je favoritom tendra za pol miliardy

V pozadí CzechToll, ktorá bojuje o tender na výber mýta, stojí aj slovenský SkyToll

Firma CzechToll, ktorá patrí do telekomunikačného gigantu PPF Group najbohatšieho Čecha Petra Kellnera, sa zapojila do tendra na prevádzkovanie českého mýtneho systému. Zaujímavosťou je, že spoločnosť je kapitálovo naviazaná na slovenskú SkyToll, ktorá by v prípade výhry českej firmy profitovala tiež. A vyzerá to tak, že CzechToll, ktorá ponúkla vo výberovom konaní najnižšiu ponuku v hodnote vyše 422 miliónov eur, by sa mala stať favoritom prebiehajúcej súťaže. Výsledky tendra by malo české ministerstvo dopravy zverejniť už budúci týždeň.


Víťaza zrejme oznámia už v najbližších dňoch
Informáciu o termíne zverejnenia výsledkov tendra priniesli české Hospodárske noviny. Pritom ešte pred mesiacom sa minister dopravy Dan Ťok vyjadril, že hodnotenie bude trvať niekoľko mesiacov. Pôvodne sa hovorilo o polovici roka 2017. Samotný rezort sa k pravdivosti informácie nevyjadril. „K téme prebiehajúceho tendra na systém elektronického mýta sa momentálne nebudeme vyjadrovať,“ uviedla pre HN Lenka Rezková z tlačového oddelenia českého ministerstva dopravy. Zároveň dodala, že tender naďalej beží a výsledok bude zverejnený po ukončení súťažného konania.


Prepojenia k nám
CzechToll je jednou zo štyroch firiem, ktoré sa do tendra zapojili. Firma vznikla začiatkom augusta minulého roka a smeruje k tomu, že by sa mohla stať víťazom výberového konania. Problémom by mohol byť jedine

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.