Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2018, 00:00

Zuckerberga si podali kongresmani

Zakladateľ Facebooku sa verejne ospravedlnil a sľúbil nápravu. Senátori ho počas vypočúvania vôbec nešetrili.

Zuckerberga si podali kongresmani
Zdroj: Reuters

Je to moja chyba, dáta používateľov sa mi nepodarilo ochrániť. Takto sa šéf Facebooku Mark Zuckerberg kajal na výsluchu v americkom Kongrese.

Zaujímavou otázkou ho zaskočil demokratický senátor Dick Durbin, ktorý chcel od šéfa Facebooku vedieť meno hotela, v ktorom spal noc pred vypočúvaním. Zuckerberg sa zasmial, ale odpovedať napokon odmietol. Ďalej sa ho spýtal, či by chcel prezradiť, s kým si písal. „Nechcel by som to zverejniť,“ zareagoval 33-ročný miliardár. Senátor ho vzápätí upozornil, že práve podobný únik citlivých informácií je to, čo je nebezpečné.


Zuckerberg sa musel pred senátom zodpovedať už druhý deň pre veľký škandál v súvislosti s únikom osobných informácií v súvislosti s firmou Cambridge Analytica. Tá mala pomocou nelegálnych dát ovplyvňovať napríklad aj výsledok amerických volieb, v ktorých napokon tesne zvíťazil miliardár Donald Trump. Uniknuté dáta sa mohli týkať až 87 miliónov ľudí. Senátori chceli

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.