Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2018, 15:07

Bank of America dosiahla rekordný čistý zisk, výrazne jej pomohla americká daňová reforma

Druhá najväčšia banka v Spojených štátov dosiahla v prvom štvrťroku čistý zisk rekordných 6,49 miliardy dolárov.

Bank of America dosiahla rekordný čistý zisk, výrazne jej pomohla americká daňová reforma
Zdroj: Reuters

Americká banka Bank of America oznámila za 1. štvrťrok rekordný zisk, keď podobne ako v prípade ďalších amerických bánk výsledky spoločnosti nahor potiahla do veľkej miery daňová reforma.

Druhá najväčšia banka v USA uviedla, že čistý zisk dosiahol v 1. štvrťroku rekordných 6,49 miliardy USD (5,27 miliardy eur). Oproti rovnakému obdobiu minulého roka to predstavuje rast o 34 percent. Na akciu dosiahla banka zisk 0,62 USD v porovnaní odhadmi analytikov na úrovni 0,59 USD/akcia.

Výraznou mierou sa pod výsledky podpísala americká daňová reforma. Tá pozitívne ovplyvnila výsledky aj ďalších amerických bánk, ktoré zverejnili svoje výsledky koncom minulého týždňa. Zisk okrem toho podporili aj vyššie úrokové sadzby a príjmy z obchodovania.

Tržby banky dosiahli 23,1 miliardy USD. V porovnaní s rovnakým kvartálom minulého roka to predstavuje rast o 4,1 percenta.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.