Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2018, 00:00

Megaobchod na internete. Naše UPC príde o Prahu

Vodafone má prevziať viacero pobočiek káblového gigantu UPC. Slovensko zrejme v tomto balíku nebude figurovať.

Megaobchod na internete. Naše UPC príde o Prahu
Zdroj: Reuters

Najväčší obchod v telco segmente za posledné roky a výmena stráží na čele telekomunikačnej jednotky v Európe.Taká je charakteristika transakcie medzi britským operátorom Voda fone a americkou Liberty Global.

Do uzatvorenia megaobchodu zostávajú približne dva týždne. Následne by mal Vodafone prevziať niekoľko pobočiek prevádzkovateľa káblových sietí UPC Broadband, ktorá patrí pod skupinu Liberty Global.

Ak sa predaj uskutoční, o pozíciu európskeho lídra príde nemecký Deutsche Telekom. V hre sú totiž obchodné aktivity UPC v Česku, Maďarsku, Rumunsku a Nemecku. Práve nemecký trh je pre britský Vodafone dôležitý na získanie obchodného vplyvu v Európe. Celá transakcia má mať hodnotu až 16,5 miliardy eur, pričom Vodafone má prevziať aj záväzky Liberty Global. Podľa Financial Times pôjde o najväčší obchod na telekomunikačnom trhu za posledných päť rokov. To, či sa obchod týka aj slovenskej pobočky UPC, nie je známe. Spoločnosť, ktorá s Čechmi spoločné manažérske riadenie, no odmietla to komentovať.

„Uvedené informácie sme zaznamenali, nebudeme sa k nim nijako vyjadrovať,“ tvrdí pre HN Jaroslav Kolár z komunikačného oddelenia UPC Broad band Slovakia. České HN v tejto súvislosti upozornili, že práve pre spoločné česko-slovenské riadenie UPC by mohlo dôjsť rozdeleniu vedenia pobočiek.

„Britský operátor môže mať záujem o Slovensko, pretože je to relatívne dobrý trh. Operátori sa však už dávnejšie vyjadrili, že ich počet je neudržateľne veľký, takže určite nebudú naklonení tomu, aby tu bol niekto ďalší,“ tvrdí šéfredaktor portálu touchIT Ondrej Macko. Slovenská a česká pobočka má aktuálne spoločné len manažérske vedenie v Prahe.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.