Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.04.2018, 00:00

O britskú Sky bojuje Murdochov americký konkurent Comcast

O britskú Sky bojuje Murdochov americký konkurent Comcast
Zdroj: Reuters

Súboj o prevzatie platenej televíznej skupiny Sky pokračuje. O európsky kanál má záujem hneď niekoľko mediálnych gigantov. Sumy, ktoré za aktivity televízie vedeniu ponúkajú, sa pohybujú v miliardách dolárov. S najnovšou a dosiaľ najväčšou ponukou 30,7 miliardy dolárov prišiel americký Comcast, ktorý vlastní napríklad mediálnu skupinu NBC Universal. Prevýšila tak sumu, ktorú firme ponúkol mediálny magnát Rupert Murdoch a jeho 21st Century Fox. Jej aktivity v decembri kúpil mediálny gigant Disney, ktorý tak má už 39 percent akcií Sky, a kanál chce získať na plný úväzok. V prípade, že by Fox sumu navrhnutú Comcastom prevýšil a stanicu získal, hrozila by podľa odborníkov strata objektivity a slobody v médiu.

Americký boj na európskom území
Mediálna skupina Sky má vo Veľkej Británii pomerne silné postavenie. Už v decembri roku 2016 Fox vedeniu skupiny predložil ponuku na kúpu zvyšných 61 percent akcií. Problémom však bolo silné a nezávislé spravodajstvo, o ktoré sa tam

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.