Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2018, 00:00

Podpísané. S Poliakmi sme sa dohodli na plynovode

Nový koridor severojužných plynárenských prepojení bude kľúčový pre strednú a východnú Európu – napojí nás na Baltik.

Podpísané. S Poliakmi sme sa dohodli na plynovode
Zdroj: Reuters

Zemný plyn je naším najvyužívanejším palivom na výrobu tepla. Dôležitosť slovenského plynárenstva rastie s čerstvo podpísanou dohodou o výstavbe trasy zo Slovenska do Poľska. Spoločnosti chcú začať stavať už v tomto roku. Začiatok stavebných prác je naplánovaný na druhú polovicu roku 2018, s plánovaným ukončením koncom roku 2021. Prepravná kapacita plynovodu bude 5,7 miliardy kubických metrov ročne. Významným prínosom rozvoja plynárenskej infraštruktúry sú zdroje financií z tranzitu. Len vlani na daniach slovenský Eustream priniesol do štátnej kasy takmer 160 miliónov eur, plus ďalšie milióny za mimoriadne odvody a dividendy. Vďaka novému prepojeniu s Poľskom získame prvý

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.