Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.05.2018, 00:00

Amazon je vedľajší, celé svojej imanie môžem minúť vo vesmíre, hovorí najbohatší muž planéty

Svoju životnú misiu si Jeff Bezos plní vďaka letom do vesmíru.

Amazon je vedľajší, celé svojej imanie môžem minúť vo vesmíre, hovorí najbohatší muž planéty
Zdroj: Reuters

Najbohatší človek planéty Jeff Bezos, zakladateľ spoločnosti Amazaon, povedal, že nie je problém minúť jeho miliardové imanie. Bezos vidí zmysel hlavne v investíciách do vesmírneho cestovania.

Dôležitejšia ako Amazon

Jeho spoločnosť Blue Origin, ktorá poskytuje lety do vesmíru, je podľa neho dôležitejšia ako Amazon. Svoju životnú misiu si najbohatší muž na svete plní vďaka letom do vesmíru.

Mnoho ľudí si myslí, že svoje ťažko usporené peniaze utráca až príliš rýchlo. Pri predstave, že človek vlastní majetok v hodnote 131 miliárd dolárov, je takmer nepredstaviteľné všetko minúť.

Jeff Bezos však tvrdí, že to nie je až tak ťažké. Povedal to v rozhovore s Mathiasom Döpfnerom, výkonným riaditeľom spoločnosti Axel Springer.

"Jediné zmysluplné investovanie mojich ziskov v Amazone vidím v podpore vesmírneho cestovania," povedal Jeff Bezos. "Plánujem moje zisky plynúce z Amazonu využiť vo firme Blue Origin," dodal.

Najdôležitejšia misia života

Ročne Bezos do vesmírnych letov investuje zo zárobku Amazonu miliardu dolárov. Podľa neho ide o najdôležitejšiu misiu jeho života. Spoločnosť Amazon označuje za vedľajší biznis, pozornosť sústredí na Blue Origin. Vo vesmíre bude podľa Bezosa žiť v budúcnosti bilión ľudí a ťažký priemysel sa presunie zo Zeme na ostatné planéty.

"Keď budeme mať bilión ľudí na ďalších planétach v slnečnej sústave, tak môžeme mať aj tisíc Einsteinov a Mozartov," uviedol Jeff Bezos v rozhovore. "Verím, že v budúcnosti môžeme všetok ťažký priemysel presunúť preč zo Zeme a tu budeme bývať a mať zónu s ľahkým priemyslom. V podstate môže byť Zem krásna planéta pre život," dodal. Bezos verí, že expanziu do vesmíru môže naštartovať aj on sám.

Jeff Bezos je podľa svojich slov naozaj vášnivým študentom vesmírneho cestovania. "Zaujímam sa o vesmír, pretože je mojou vášňou, premýšľam o ňom a študujem ho už od svojich piatich rokov. Snažím sa pracovať na vesmírnom projekte, pretože ak sa o to nebudeme snažiť, tak bude naša civilizácia stagnovať. Nechcem, aby moji vnuci a pravnuci žili v takej civilizácii," povedal Bezos.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.