Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.05.2018, 00:00

Zlá správa pre Slovákov. Prichádza mimoriadne zdraženie dovoleniek

Za zvýšenie cien môže najmä vyššia cena leteckého paliva.

Zlá správa pre Slovákov. Prichádza mimoriadne zdraženie dovoleniek

Dovolenky Slovákov čaká mimoriadne zdraženie. Bude sa však týkať len leteckých zájazdov. Cestovné kancelárie totiž tento týždeň zavádzajú ďalšie príplatky.


„Vzhľadom na vývoj cien paliva v posledných mesiacoch sme sa rozhodli pristúpiť k zavedeniu palivového príplatku,“ tvrdí pre HN Tomáš Lazarov, riaditeľ predaja spoločnosti Hydrotour. Dôvodom má byť informácia leteckého prepravcu o aktuálnej úrovni ceny paliva, ktorá je 688 dolárov za tonu. Podľa Lazarova sa hodnota paliva za posledné dva roky zvýšila o takmer tristo dolárov. Ľudia, ktorí si budú chcieť dovolenku kúpiť, tak budú musieť počítať s príplatkom približne 25 eur na osobu.


Pridávajú sa aj ďalší
K zavedeniu príplatku pristupujú aj ďalšie cestovné kancelárie. Pre HN to potvrdil riaditeľ predaja a marketingu Kartago tours Juraj Sliacky a tiež Tibor Bajaník, riaditeľ cestovky Fifo. „Sme nútení tento týždeň pristúpiť k zvýšeniu cien prostredníctvom príplatku,“ tvrdí Bajaník. Pripája sa tiež cestovná kancelária Aeolus, podľa ktorej tvorí cena leteniek značnú položku z ceny celého zájazdu.


Prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr Stanislav Macko tvrdí, že takéto príplatky sú štandardné len vtedy, keď sa zvyšuje cena paliva na burze. Podobne je to aj v iných krajinách. „Takáto situácia sa ne

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.