Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.05.2018, 11:28

Minulý rok ju zachraňoval štát, teraz sa najstaršia banka sveta vrátila do zisku

Firma dnes oznámila, že zarobila 188 miliónov eur.

Minulý rok ju zachraňoval štát, teraz sa najstaršia banka sveta vrátila do zisku
Zdroj: Reuters

Talianska banka Monte dei Paschi di Siena, ktorú musel vlani kvôli nedostatku kapitálu zachraňovať štáť, sa v tohtoročnom prvom štvrťroku vrátila do zisku. Firma dnes oznámila, že zarobila 188 miliónov eur. V minulom prvom štvrťroku pritom vykázala stratu 169 miliónov eur a za celý minulý rok prerobila 3,5 miliardy eur.

Hospodárske výsledky podniku boli v prvých troch mesiacoch tohto roka podporené znížením nákladov a poklesom úverových strát. Cena akcií podniku sa po zverejnení štvrťročných výsledkov zvýšila o desať percent.

Banka Monte dei Paschi vlani odvrátila bankrot vďaka záchrannému plánu v hodnote okolo osem miliárd eur. Talianska vláda teraz v banke vlastní podiel 68 percent, napísala agentúra Reuters.

Monte dei Paschi je najstarší bankou na svete. V rámci dohody s európskymi úradmi ohľadom schválenia štátnej pomoci pristúpila banka na reštrukturalizačný plán zahŕňajúci zrušenie 5500 pracovných miest a predaj zlých úverov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.