Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2018, 00:00

Bez elektriny je stále každý siedmy obyvateľ planéty. Ich počet sa znižuje

Bez elektriny je stále každý siedmy obyvateľ planéty. Ich počet sa znižuje
Zdroj: Pavol Funtál

Na Zemi žije takmer miliarda ľudí, ktorí nemajú prístup k elektrine. Podľa nedávno zverejnenej štúdie Medzinárodnej agentúry pre energie je postup elektrifikácie planéty pomalší, než predpokladá program Medzinárodnej banky pre obnovu a rozvoj, ktorý plánuje, že všetci ľudia na svete budú mať prístup k elektrine najneskôr do roku 2030.


Medzinárodná agentúra pre energiu teraz konštatuje, že ak sa tempo elektrifikácie v najmenej vyspelých krajinách nezrýchli, zostane v roku 2030 bez elektriny asi 674 miliónov ľudí.


Vidiek zaostáva
Elektrinu má momentálne 97 percent ľudí žijúcich v mestách, ale vo vidieckych oblastiach je tento ukazovateľ oveľa nižší – v priemere 76 percent. Najviac zaostávajú africké krajiny na juh od Sahary. V mnohých z nich je bez elektriny drvivá väčšina

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.